mfgamer13
mfgamer13 mfgamer13
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

Ten years ago, you could buy a loaf of bread for $1.21.

Twenty years ago, you could buy a loaf of bread for $0.92.

What is the difference in prices?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-05-2017
$0.29


hope I helped

pls mark the branliest
Answer Link

Otras preguntas

Who created isolationism for the US and why
Below are picture examples of weathering, erosion, and deposition. Decide which of the three you think each example is representing
[tex] \frac{2}{5} \times \frac{1}{2} + \frac{3}{4} \div 1 \frac{1}{5} \\ [/tex]can anyone solve these step by step​
Identify the parts of the digestive system. Select all that apply. stomach, esophagus, large intestine, and lungs
f(x) = 5x3 - 5x2 – 3x + 4; f(-3)
Ethan rolls a 6 sided number cube. What is the probability that he gets a number less than 4?
angle XYZ and ZWYZ are linear pairs. The m angle XYZ=(16f-25) and the m angle WYZ=(4f+30). What is the m angle XYZ ?
Please help I will mark brainlest
E--1 what the is plot​
PLEASE PLEASE HELP ME I WILL GIVE BRAINLIEST How can a consumer determine what a specific bank charges fees for