Iron11
Iron11 Iron11
  • 04-05-2017
  • Mathematics
contestada

if granola costs $2.30 per pound, how much does 0.7 Pound of granola cost?

Respuesta :

fussypickles fussypickles
  • 04-05-2017
$2.00 for .7 of a pound
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-05-2017
$1.61

Best of luck

Hope I helped :)



Answer Link

Otras preguntas

please help me with this here is the actual picture
PLEASE HELP ME ASAP !!!! Choose the correct adjective below to fill in the blank. Tú llevas unos calcetines ____________ . blanca blancos blanco blancas Choose
Write a summary of The Mardu People?
A linear function is shown below. What point is on the graph of the inverse of this function? a. (1, -1) b. (-3, 5) c. (-4, 0) d. (7, 1)
If Jose can make 3 baskets in 20 seconds, what is the unit rate?
Explain why living in areas of permafrost is difficult for people
If you pay $1.49 a pound for chicken and 2/3 of the weight is bone. How much are you paying per pound of meat?
Last year, 8,930 athletes finished the Clarksville Marathon. This year, the number of runners crossing the finish line was 40% higher. How many athletes finishe
On a scale of 1-5 (5 being the highest), how much did Euthenics help you develop or change as a person?
Which of the following is NOT a factor for identifying climate zones? A. Temperature B. Precipitation C. Humidity