Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

i only need help on one and 2… pls help! that’s all im asking for:(
if the sun of two consecutive odd number is 20, find the numbers​
You can represent the measures of an angle and its complement as x⁰ and (90-x)⁰. Similarly, you can represent the measures of an angle and its supplement as x⁰
What is the surface area of the triangular prism?
The city was a jungle is a personification, hyperbole, or metaphor
2/ What is the greatest common factor of 20x4 and 6x?? ОА. OB. A OC. 2x OD. 2XA Reset Next
Which scalelfactors are contractions? -1 3/4 -0.5 7
Hi i need help fast its biology where does nitrogen from the atmosphere go before it enters a plant
i acknowledge mine change your opinion about animal right in any explain your answer
Select the correct answer from each drop-down menu. Nadia is writing an article about a recently emerged field of veterinary science that involves caring for ab