jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

(can i have a little help?) Find the ratio that is equivalent to 3:8. A. 8:11 B. 5:8 C. 6:16 D. 8:10
Correctly underline the adverb in this sentence. What is the adverb?
What are the standards by which authority figures evaluate lower-class youngsters and often pre-judge them negatively?
I am writing an argumentative essay on why people should stop eating meat. What are some of the ways people die/severe sickness from it? can you list some below
lucose, a major energy-yielding nutrient, is present in bacterial cells at a concentration of approximately 0.200 mM. i) What is the concentration of glucose in
A 60 KG skier’s racing down a course at 20 M/S what is the skiers momentum
Write an equivalent expression for 5(-2x - 3)
A car went 346 miles in 6 ​hours, traveling part of the time at 55 miles per hour and part of the time at 65 miles per hour. How long did the car travel at each
what is globalization​
Four equivalent forms of a quadratic function are given. Which form displays the zeros of function h? h(x) = -4(x - 2)(x + 2) B. (X)=-2127 - 8) C. h(x) = 4(x² -