navarrok186 navarrok186
  • 15-04-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit Price if 4 pounds of f fruits cost $6.48

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 15-04-2017
6.48 / 4 = 1.62 per lb
Answer Link

Otras preguntas

y = 2x + 1 on a graph
The basic characteristic of subsistence agriculture is that farmers 1. Produce mostly staple crops to sell 2. Sell large portions of their crops at the market
What is the probability of getting a 6 each time a die is rolled 4 times?
What was the most effective political tactic in achieving women suffrage? Select one: a. forming suffrage organizations b. suffrage voting conventions c. focusi
Find the equation of the plane through the point p=(2,3,4)p=(2,3,4) and parallel to the plane 5y−5x−5z=4.
Which of the following is a balanced chemical equation?
The half-life of carbon-14 is 5,730 years. Assuming you start with 100% of carbon-14, what is the expression for the percent, P(t), of carbon-14 that remains i
what is the difference in simplest form? [tex] \frac{n^2+3n+2}{n^2+6n+8}-\frac{2n}{n+4} [/tex] First picture example problem Second picture problem with the a
¿Qué no comemos de postre?
For any positive integers a and b, the operation ⓧ is defined as aⓧb=(2a-1)^b-1. what is the value of (2ⓧ2)ⓧ3?