jr021 jr021
  • 12-04-2017
  • Mathematics
contestada

Joslyn wants to buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencils for &6.00. How much money does she need

Respuesta :

Figs23
Figs23 Figs23
  • 12-04-2017
$54 is your answer

You multiply $12.00 by 4 packs of pens and then add $6.00 for the pencils.
Answer Link

Otras preguntas

I Need help 75pts thanks in advance!
Nee help pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Television provides escape and relaxation. Expansiate
Important rock and roll artist and groups in the 1990s and early 21st century
Spencer owns a taxi cab company. He charges customers a base fee of $5 and an extra $2 for each mile traveled. If F represents a customer's fare (in dollars) an
please ifs due today!!
How to send large video files without losing quality
A processor accesses main memory with an average access time of T2. A smaller cache memory is interposed between the processor and main memory. The cache has a
As you move from left to right in the third period of the periodic table… A. Each group loses an outer electron B. Each group gains an outer electron C. Each
in your own words,write paragraph of 80-100 words to provide solutions to the students to avoid being penalised in future assessment.your paragraph should inclu