fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

Why does ice cream melt on a hot day
Find the indicated expression of 1/2m inches in feet
Mark the statement if it correctly describes how Ivan III conquered, unified, and glorified Russia. multiple choice a.Ivan III married a Byzantine princess b.Iv
Factor the following trinomial expression by a method of your choice: 3x2 + 7x-10. a. (3x + 2)(x - 5) b. (3x + 5)(x - 2) c. (3x + 1)(x - 10) d. (3x + 10)(x
How does distance affect the strength of the force of gravity
What is 708,569 rounded to the nearest ten thousand
if you add oil to water and shake the two liquids together what will you form
Use the Distributive Property and simplify the expression. 6+4(3x–2)+5 a. 12x+9 b. 3x+13 c. 12x+3 d. 7x+9
which ofthe following WAS NOT a great society program?
Wat is the rising actions in the story the rouge wave