Seudónimo Seudónimo
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

can anybody help me with unit rate

can anybody help me with unit rate class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 04-04-2017
rate=total cost / time

r=477/3=$159 per day
Answer Link

Otras preguntas

Fill in the missing word or phrase: —¿Recuerdas el nombre del profesor de japonés? —Sí, ____________ recuerdo.
Dilate the point B(–4, 5) by a scale factor of 3 with the center at the origin. Identify the coordinates of the pre-image.     B(–4, 5) Identify the scale facto
Given that water is a finite (limited) resource, how do we balance our use of water against our need to preserve and conserve our water resources? Answer this a
When you think of a multiplication fact that can help you solve a division problem, the quotient of the division will become what part of the multiplication fac
If the members of our team had cooperated the opposition which was well trained but uninspired Is this a: 6 complex sentence 7 compound sentence 8 run-on sente
Read the following sentences from the article. It orbits a star that is about one-fourth the size of our sun. It is the most similar both in size and estimated
Find the volume. 5m 2m 3 m a. 50 m2 b. 45 m c. 30 m2 d. 12 m3
Favorite bands? Favorite songs from said bands? If no room to answer, COMMENT PLZ!
on saturday the librarian noted that a total of $85.00 was collected in library fines. Three times as much money was collected in the moring as in the afternoo
How to graph y=3cos(2x) on the same axes ?