nnarssies01
nnarssies01
15-03-2017
Mathematics
contestada
$9.60 for 4 pounds as a unit rate
Respuesta :
leslieerh
leslieerh
15-03-2017
you would divide 9.60 by 4 and you would get
2.40 each pound which would be your unit rate
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
1. analyze the three friends, luong, bien, and quan. what happens to them and why? how does the fate of these relationships tie into the novel's central theme?
quasars emit significant amounts of radiation from the lyman-alpha transition. when the spectrum is observed on earth, it is found that the lyman-alpha line is
is thinking about buying an investment that represents an ownership claim on a company. the most important priority he has with this investment is receiving his
each quarter, a local homeless shelter mails a newsletter to its volunteers to let them know the current needs of the shelter and to give them updates on how th
consider the network shown in the exhibit. when you run the show interfaces command on switch1, you observe a significant number of runts on the gi0/1 interface
suppose a student repeats a measurement two times and then calculates the standard deviation. because the standard deviation is small, the student reports that
The u. S. Policy of making military, political, and ideological commitments to countries vulnerable to the influence of communism was known as ______.
the first step in preparing the master budget is a plan showing the planned sales units and the budgeted dollars from the sales. this plan is called the:
First the omission of a bill of rights providing clearly
a company using the periodic inventory system has inventory costing $210 on hand at the beginning of a period. during the period, merchandise costing $635 is pu