naAlybeateanain naAlybeateanain
  • 13-03-2017
  • Mathematics
contestada

Marcus bought apples that cost $0.45 per pound he paid $1.35 for the apples how many pounds of apples did he buy

Respuesta :

animereagan13 animereagan13
  • 14-03-2017
He bought 3 pounds of apples. Divide 1.35 by 0.45 

Answer Link

Otras preguntas

Please Help!! 1. 0.043 x 10 {3} = ? 2. 5 + (9)(6) - 4 = ? 3. Which of these operations should be completed last when solvingan equation? a. x b. + c. ( ) d. ÷
4x − 2y − 3z4 =Identify the number of terms in the expression. Type the answer in the space provided.
Select the types of wounds an athlete can encounter (select all that apply) laceration hyperventilation abrasion incision heat stress contusion
part 2 Connecting Sentences and Clauses Quiz Complete
This week, Beth made 10 more than twice the number of cookies she made last week, x. Which expression represents the total number of cookies Beth made this week
Provide an example of how people from individualistic and collectivistic cultures would differ in explaining why they won an important sporting event.
OK IVE BEEN WAITING 2 HRS
PLEASE HELP! 1. Raj was playing around with multiplying odd and even numbers. Here's what he wrote on his paper: 3*5= 15 4*7 = 28 8*5 = 40 6 *4= 24 9*9= 81 Raj
What are the structures of the pulmonary circuit, and in what order does blood run through them? pls hurry right atrium and ventricle of the heart ® pulmonary v
What does the set[{x | x < -13 or x = -9} represent?