Michknoles8
Michknoles8 Michknoles8
  • 12-03-2017
  • Mathematics
contestada

Kisha is decorating a gingerbread house.She spends $11.39 for 6.2 pounds of candy.Which is the best estimate of the cost of each pound of candy?

Respuesta :

SageOxalisMoore
SageOxalisMoore SageOxalisMoore
  • 12-03-2017
about 1 and 1/2 dollars per pound
Answer Link
LuHanLH7
LuHanLH7 LuHanLH7
  • 12-03-2017
$1.50 per pound
(I think)
Answer Link

Otras preguntas

what means that a material has spaces that allow water to seep through it?
the coordinates of a square ar 1,8 7,8 7,2 ?,?
You are at the music store to buy some CDs. You have $45 to spend and the store sells CDs for $12.99 each.Write an inequality that represents the number, n, of
What is 6 and 7/12 as a decimal? a) 6.083333... b) 6.5 c) 6.583333... d) 6.71
If z=4-3i write z squared + 17 in the form a+bi, a,b E R
What was the most direct consequence of the passage of the Black Codes after the Civil War? the return to power of white Democrats a populist uprising against p
How to describe a tiger with adjectives adverbs and similes.
Prior to the passage of the 25th Amendment, if a vice president left office, __________. A. the president would appoint someone to the office B. Congress would
how do you think electricity was discovered
where did most of the fighting in war 1812 took place