H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

Renaldo has six times as many oranges as mangoes. He has 49 pieces of fruit in all. Let r represent the number of oranges and m represent the number of mangoes.
Lew, an individual investor, sold 100 shares of Global Tech stock on Monday. Janice, another individual investor, purchased those shares but never met Lew. You
add dashes where needed. the picture i absolutely hate was taken while i was sleeping.
The trial balance for K and J Nursery, Inc., listed the following account balances at December 31, 2021, the end of its fiscal year: cash, $35,000; accounts rec
what is 0.0036 in percentage ​
I need it now I need the answer ASAP
Write an expression that is equivalent to (3+14)+27
Complete the equation of the line through (1, 4) and (2, 2). Use exact numbers. y=
Name the colored powders that are mixed with liquids to produce paints
Following the development of a brain tumor, Jerome starts to exhibit impulsive behavior with little regard for right or wrong. He attacks a man in a bar for loo