Seudónimo
Seudónimo
15-02-2017
Mathematics
contestada
about how much would it have cost
Respuesta :
aileenr7
aileenr7
15-02-2017
It would cost about $.50 because $8.15 rounds to $8.00, and 8/16 = 0.5
Answer Link
morgankaeleb8
morgankaeleb8
15-02-2017
One plant would cost about 0.50 cents.
You can find out the answer to this problem by dividing 8.15 by 16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
The sense of touch includes the four basic sensations of
Alternating Current, or AC, is better for use in _____, while DC, or direct current, is need in _____. generators, motors motors, generators electric power tra
Use technology to create an appropriate model of the data. (-1,0), (1,-4), (2,-3), (4,5), (5,12) f(x) = – x2 + 2x - 3 f(x) = x2 + 2x - 3 f(x) = – x2 - 2x - 3 f
Write a balanced chemical equation for the standard formation reaction of liquid titanium(iv) chloride
Which statement is NOT true of genetic drift? A) genetic drift creates greater diversity within a population B) population bottleneck and founder effect are tw
Tapes-r-us are us is having a sale on HQ tape players the regular price is $60 discount is $18 what percent discount is this
4 + 8x - 14 = -26, What's X?
Why did the japanese often experience such high casualty rates during world war ii?
Max (15 kg) pushes maya (12 kg) on a swing so that maya moves in simple harmonic motion. the swing is 1.8 meters long and has a mass of 4 kg, concentrated in th
Why is meiosis called a reduction division process? explain what is reduced and what is divided?