reeha2016 reeha2016
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

At the time she had $237 ,the cost of a lesson rose to &19.how many lesson can she pay for with remaining &237

Respuesta :

KDRC
KDRC KDRC
  • 15-02-2017
12.5, just divide 237 by 19
Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to 9p-3p+2 A. 8p B. 14p C. 6p+ 2 D. 9p-1
1. Drugs can enter the body by absorption through the skin. This can be accomplished through the use of a(n) A) injection. B) implanted pump. C) inhalatio
All ions are atoms with a? A. positive charge. B. negative charge. C. charge. D. neutral charge.
What is the role a species has in its environment?
CAN I GET SOME HELP PLEASE? THIS IS IMPORTANT!
where would i find the nucleus?
"whoever travels on the Yukon river in Winter" must account for the cold temperatures.The underlined noun clauses( in the quotation marks) functions asa- predic
A rectangular poster has a length of 24 inches, and its width is 12 inches.What is the perimeter of the poster?
which statement best describes the humorous technique used in this dialogue
the number in a fraction that tells how many equal parts are in the whole or in a group