Seudónimo Seudónimo
  • 14-02-2017
  • Mathematics
contestada

asap 13 points and show work

asap 13 points and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-02-2017
the answer would be 10 it is cheaper you must divide here is my work  


You divide unit per price = 10/$6.75 = $1.48 12/$7.25 = $1.65 Which means 10 units are cheaper
Answer Link

Otras preguntas

what type of government did Rome have after Augustus rose died A) monarchy B) oligarchy C) tyranny
Help me.............
Describe the set 3 ≤ x ≤ 10 using interval notation. B. [3,10] D. (3,10] A. (3,10) C. [3,10)
New cells have a _______ mix than parent cell​
Why did the Proclamation Line of 1763 anger many American colonists?
The volume of a sphere is 1928m. What is the surface area of the sphere to the nearest tenth?
Urgent mail Messages may appear on the Home Screen of the lottery terminal at any time true or false
Natalie makes potato cakes in a restaurant. She mixes potato, cheese and onion so that weight of potato:weight of cheese :weight of onion = 9: 2:1 Natalie needs
What must have been the velocity of a 250 kg car that has 18000 J of energy?
The area of rectangle is ( 30x²y + 20xy ) cm² and its breadth is 10xy cm .Find its length.Subtract the quotient when 20x⁴y² is divided by 5x³y from the product