midestiny09
midestiny09 midestiny09
  • 12-02-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost 1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges

Respuesta :

trissyrobby
trissyrobby trissyrobby
  • 12-02-2017
The answer would be 5.12 if im correct
Answer Link

Otras preguntas

What "great compromiser" proposed a series of measures referred to as the compromise of 1850?
Vince borrows $900 to buy a couch. He will pay off the loan by paying 1.5% simple interest for 2 years. Vince incorrectly calculates the amount he will pay back
Describe Lewis, Clark, and Sacagawea's personality traits. INDIVIDUALLY PLEASE
How many gallons of gasoline are used in the united states in one day? assume that there are two cars for every three people, that each car is driven an average
Sophia was exhausted and angry, she hadn't slept well for a week now. Is this a run on? or a comma splice? or correct?
What were two reasons that america began to mobilize for war against the central powers war by 1917?
The net external force on a golf cart is 395.2 n north. if the cart has a total mass of 259.1 kg, what is the cart's acceleration? answer in units of m/s 2 .
the outer protein coat of a virus is called a
The number pi goes on forever with no repeating pattern therefore, ir is irrational is true or false
What is the location of the compact bone and the sponge bone?