amarakcruz amarakcruz
  • 01-08-2022
  • Mathematics
contestada

I need help with this question

I need help with this question class=

Respuesta :

RocketMath
RocketMath RocketMath
  • 01-08-2022

Answer:

2.72 / 16 x 28 = $4.76

Step-by-step explanation:

Since they give you $2.72 for 16 ounces you put in:

2.72 / 16 x 28 = $___

Then you just solve it to get $4.76:

2.72 / 16 = 0.17

0.17 x 28 = 4.76

Answer Link

Otras preguntas

How is Europe connected
A number multiplied by itself, then added to five
what is the decimal 1.38 equal as a mixed number?
what is 12.9 divided by 0.6
All animals are _______. a. producers b. omnivores c. herbivores d. consumers
which regions border the gulf of mexico
Which characteristic do ferns have that mosses do not?
There are several types of tissues found in plants. Two examples are ________ tissue and _______ tissue
i need expert quotes on red pandas
What does 12(2x3-.5)+10