ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Holly has many different types of investments. She does not understand a few of her investments. She is having a hard time figuring out their value and whether
What are the five food groups recommended by the USDAs my plate food guidance system ?
Odysseus ignores his men’s pleas to return to the ship.as a result they face terrible consequences.how does Odysseus decision defy Ancient Greek attitudes and v
What are examples of physical objects in a house that we take for granted.
Which individual played a critical role in the founding of Texas by leading the Texas military forces and winning at the battle of San Jacinto? A) Jim Bowie
Find the ratio in simplest form. 15 minutes to an hour
What british policy convinced many American colonists to want to form their own country
Add. 859+356+649 17712 1756 1779 1856
please help me! 15 points
How did shays Rebellion help lead to the creation of the U.S Constitution?