Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

variable expenses: $2,510.60 Fixed expenses: $1,246.25 Miles driven: 4,800 What is the cost per mile?
How did the fist fight with TJ and Stacy end? a) With Stacy winning b) With TJ winning c) With Mr. Morrison breaking it up d) With Cassie breaking it up
Can someone please anyone help me write an essay based on this image (1 page) (DUE TOMORROW)
Teaching performing arts raises the intelligence of learners. True or false
what is food service and procedure?
preschoolers use ___ which means they talk as though the listener will understand their words just as they do
In October 2000 the UN Security Council devoted an entire session to Women, Peace and Security –adopting Resolution 1325 Links to an external site. As a result.
if a cross between two pea plants results in F1 results of 155 tall peas and 45 short peas what were the genotypes of the parents
What are 5 facts about landfill pollution?
It's OK to access BCA Web while Epic is available. a.True b.False