dallana72 dallana72
  • 15-06-2022
  • Mathematics
contestada

Tera buys 10 pencils for $1.99.
About how much $ does each pencil
cost?

Respuesta :

EquestrianLion
EquestrianLion EquestrianLion
  • 15-06-2022

Answer:

19 cents or 0.199

Step-by-step explanation:

Hope it helped!

Answer Link
jacobchuang520 jacobchuang520
  • 15-06-2022

Answer:

19 cents

Step-by-step explanation:

divide total cost by amount of items

Answer Link

Otras preguntas

Use the tables to evaluate the integral of x⁶ ln(x) dx. Which of the following options correctly represents the result?A) ∫ x⁶ ln(x) dxB) ∫ x⁷ ln(x) dxC) ∫ x⁵ l
Which two companies have been manufacturing typewriters for almost 30 years? A) XYZ Inc. B) ABC Inc. C) XYZ and ABC D) None of the above
a copyright give one the _ right to use a product name
In which section of the business plan can data that will persuade an investor that you understand the strengths and weaknesses of your competitors be found? 1)
Why is level 2887 is legendary level from Candy Crush Saga?
What are the two types of storm water permitting? a) General Permit and Specific Permit. b) Industrial Permit and Municipal Permit. c) Construction Permit and P
pls answer i really need this bruv
Before the impact of two pool balls, their combined linear momentum was 3 kg*m/s. If the cue ball comes to a complete stop after the collision, with what veloci
What is the formula for titanium IV hypochlorite?
See diagram... Be able to execute a three-point turn on a street of average width (one lane :/ ), without hitting the curb, driving off the road surface or usin