maya261 maya261
  • 14-06-2022
  • Mathematics
contestada

Malia buys 2 loaves of bread priced at $2.46 per loaf and 2 pound of cheese priced at
$7.48 per pound. How much money did she spend?

Respuesta :

gavin94535 gavin94535
  • 14-06-2022
She spent $19.88 on cheese and bread
Answer Link

Otras preguntas

When puppies ears start standing up is it sudden or gradual?
Liam, Sarah and Emily shared some money in the ratio 2:3:5. Liam got £30 less than Sarah. How much money did Emily get
Charles c. is a 65-year-old executive who is very overweight and has recently been diagnosed with high blood pressure. he has just completed a class on the prin
How can I become front end developer
Give any two difference between dermis and sub-cutaneous of skin.
Public law 92 313 and how to get a check and is it true
What is the relationship between a tcp and udp packet?
PLEASE HELP I REALLY NEED! Which equation can be used to calculate the area of the shaded triangle in the figure below? 2(12 + 4) = 32 fraction 1 over 2 (12 +
The garnishment that takes priority over all others is
How long do you have to wait before laying on your stomach after getting your belly pierced?