army96541
army96541 army96541
  • 13-06-2022
  • Mathematics
contestada

If I bought 4 granola bars for 3.48 dollars, how much money would it cost for one?

Respuesta :

craftingcreeper777 craftingcreeper777
  • 13-06-2022

Answer:

it would cost 0.87 for each granola bar

Step-by-step explanation:

Answer Link
thatonekisuknow918 thatonekisuknow918
  • 13-06-2022
it would be 87 cents per granola bar
Answer Link

Otras preguntas

if something exhibits all of the characteristics of life, it is considered to be _____. inanimate non-living alive dead
Help with some questions for medals? Read the quote from Applied Christianity: Moral Aspects of Social Questions by Washington Gladden. “In every community ther
Write 2520 as a product of prime factors using exponent?
what does aspiration mean?
what is erectile disfunction
cam practices are defined under the broad domains of a) manipulative and body based methods. b) energy therapies. c) biologically based treatments. d) all of th
during periods of economic growth, consumers buy more goods and services. this causes businesses to produce _____ goods and services. (a)more (b)fewer (c)the sa
what are the five c's of credit
wearing gloves can keep food safe by:
column a the slope of the line through the points (12,-4) and (2,-10) column b the slope of the line through the points (-4,6) and 10,18)