woahhhitshaley
woahhhitshaley woahhhitshaley
  • 02-02-2017
  • Chemistry
contestada

A store sells 4 reams of paper for $23.08. Which proportion can be used to find the cost of 12 reams of paper?

A. 12/23.08 = x/4

B. 23.08/4 = x/12

C. 4/12 = x/23.08

D. 4/23.08 = x/12

Respuesta :

Savagequeen233
Savagequeen233 Savagequeen233
  • 02-02-2017
The answer is A. 12/23.08=x/4

Answer Link

Otras preguntas

How did the issue of slavery divide the union
Many of the people who have come to Mexico City have ended up living in areas _____.
Suppose that *n = {n - 2, n + 2, 2n, n/2}. For example, *6 = {3,4,8,12}. For how many distinct integers n does *n have exactly three distinct elements?
Which Byzantine leader restored the use of icons in 843 CE? - Theodora - Justinian - Basil - Leo III
Find the difference: 7 7/8 - 3 1/4=?
Why did the Spanish explore and colonize New Mexico and Florida in the 1600s?
Which concerns of the Anti-Federalists were satisfactorily resolved in the Constitution?
Which primary source document would give you insight into how the Great Chicago Fire affected working-class families?
Do I capitalize zebra in this sentence? Meet Timmy the zebra.
Identify two different habitats in a prairie ecosystem.Name one organism found in each habitat.