s156086
s156086 s156086
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

Nora buys milk and onions at the store. She pays a total of $35.67. She pays a total of $5.91 for the milk. She buys 6 bags of onions that each cost the same amount. How much does each bag of onions cost?

Respuesta :

bwhitley67
bwhitley67 bwhitley67
  • 01-06-2022
44.61 will be the cost of each bag of onions
Answer Link

Otras preguntas

What do critics say about the effectiveness of hypnotism when used to control smoking?
Help please practical math
Which line from the text provides evidence that the author is comparing and contrasting the ideas of Plato and Aristotle?
Which area of psychology was associated with identifying the full scope of positive human potential?
"what marine ecosystem is most similar to a tropical rainforest in terms of diversity?"
What is the value of x?
The school of buddhism which actively seeks conversions is quizlwt
Jessica can run 7.5 miles in 1 hour. How many minutes does it take her to run each half mile?
What is 11/12 + (-7/12) in simplest form?
during the years of the reconstruction era in north carolina which group was murdered men such as Wyatt Outlaw and John W. Stephens just because they were repub