aussie4
aussie4 aussie4
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

13 berries for $2.60 or 17 berries for 3.06?

Respuesta :

Rondizel231 Rondizel231
  • 01-02-2017
17 berries is your answer hope this helps
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
13 berries for $2.60 because they each cost 2¢
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is found in both DNA and RNA? a. ribose, phosphate groups, and adenine b. deoxyribose, phosphate groups, and guanine c. phosphate group
Adolescence is a period of time during which a child becomes an adult. True or False?
-2a(a+b-5)+3(-5a+2b)+b(6a+b-8)
“I have come to the conclusion that force is right. Why is this chicken here? (pointing to his plate) Because it was not strong enough to resist those who wante
Jessica rode 9miles farther than roger rose.let r represent the number of miles roger rode.write an expression for the number of miles Jessica rode.
calculate the loss on selling 50 shares of stock originally bought as 13 3/4 and sold at 12
Write an expression for the words - Divide 10 by 4 and then subtract 6.2
We Expect New Students To Take An Entrance Test When They Join Our School. How Will This Sentence Be Turned Into Passive Voice?
The term suffrage refers to the
Did any of Ben Franklin's siblings have middle names