sesofficalx
sesofficalx sesofficalx
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

The school store sells 24 pens for $4.80 Which is NOT a unit rate to describe this sale?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
120 pens for $24 is not a unit rate to describe this sale.
Answer Link

Otras preguntas

The Korean war was initiated by South Korea who wanted to unify the nation. True or False?
On June 9, 1983, the lower part of the Variegated Glacier in Alaska was observed to be moving at a rate of 64 m per day. What is this speed in kilometers per ho
What are the huge lakes in the northeast USA called
How do you determine the half-life of a radioactive parent isotope based on a decay curve?
Sharon is 54 inches tall. tree in her backyard is five times as tall as she is. the floor of her treehouse is at a height that is twice as tall as she is. What
speed or velocity are more helpful to a pilot why
Why a sidewalk has cracks every few feets
How to estimate 518 + 372
132,554 round to nearest tenth
Lee has a jar of 100 pennies. She adds groups of 10 pennies to the jar . She adds 5 groups. What numbers does she say?