jadenvaca7 jadenvaca7
  • 12-05-2022
  • Mathematics
contestada

need the answer asap

need the answer asap class=

Respuesta :

MasterChief8065
MasterChief8065 MasterChief8065
  • 12-05-2022

Answer:

The price for ounce is: $0.25 and she bought 16 ounces of straberris

Step-by-step explanation:

If you have 16 ounces and its 4 dollars you do 4/16 to get 0.25

Answer Link

Otras preguntas

What's 45589.699+x=51923.397
Find the common difference for the given sequence. 1.05, 1.1, 1.15, 1.2, ...
What is the sum? 6x7 + 8x7 A. 14x7 B. -2x7 C. 14x 14 D. 48x 7
Atlantic Canada, located on the eastern edge of North America, has a climate that is influenced by prevailing westerly winds. TRUE OR FALSE
how does a healthcare work together to deliver quality care to patients
What is an equation of the line that passes through (0, 8) and (4, 0)? y = -2x + 4 y = 2x + 4 y = -2x + 8 y = 2x + 8
What obstacles do health scientists have to overcome to use artificial body organs and body parts
which of the following is an example of a concentric contraction?
Pro-slavery, gun-toting Missourians who rushed to Kansas to vote were called what
why was the invasion of the byzantine empireby the seljuk turks in the 1050s significant