ibbubihijbvuy ibbubihijbvuy
  • 12-05-2022
  • English
contestada

Does this sound right? “ I just brought another pair to sell “?

Respuesta :

Justin78906
Justin78906 Justin78906
  • 12-05-2022

Answer:

The answer is No

Explanation:

I just bought another pair to sell would sound right.

Answer Link

Otras preguntas

unit rate 7th grade math
Find x if ZE = 2x-9 and ZD = x-3
Before S phase, the cell was diploid (two copies of each chromosome). After cytokinesis, are the cells diploid or haploid? Why?
A company making backpacks charges $29.99 for each backpack. It costs $6.45 to make each backpack. The company can make backpacks in multiples of 10 and there i
The diagram shows the air and ground temperatures. If precipitation falls from the clouds, what type of precipitation will most likely fall to the ground?
Which ratios have a unit rate less than 1
In the past year Ana has spent $7,440 on her rent what is the unit cost
Of the 12 people who show up, 2 are women. How many ways are there to choose 10 players to take the field if at least one of these players must be women?
what are some annotations in chapter 1 pgs 15-27 in the great gatsby
For the functions f(x)=5x−3 and g(x)=5x−4, find (f∘g)(x)