flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

If you could only eat one food for the rest of your life, What would it be? Why?
What is the loose connective tissue surrounding an individual nerve fiber called?.
8+4 please help me IM IN A HURRY​
What is a program that includes a function parameter capable of doing? O A. Passing data to a function whenever it is called B. Storing data after a function is
Worth 41 points!A camp counselor buys lunch for her campers at a nearby fast food restaurant. On Monday, she purchased 5 hamburger meals and 6 chicken nugget me
Watch this video: G... G Cotton gin - Wikipe... Copy of SOL 2 and.. 2 pts IN Question 1 Determine Pxe in a container that has the following gases and respective
What effect did the Missouri Compromise have on the spread of slavery in new territories?
pls help me thank you ​
a prism is completely filled with 96 cubes that have edge lengths of 1/2 cm.what is the volume of the prism?Enter your answer in the box.​
15. Which three lengths could be the lengths of the sides of a triangle?​