cynalio07 cynalio07
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

Please help me with this!!!

Please help me with this class=

Respuesta :

benjune143123 benjune143123
  • 13-04-2022

Answer:

Its the first one.

Step-by-step explanation:

Just subtitue in values, the only one that works is the first one.

Answer Link

Otras preguntas

what the cost of 17kg if 1kg cost #2.50
Quebec and Ontario are examples of Canadian colonies?is that true?
The ages of three siblings total 32 years. The middle child is 4 years older than the youngest, and the eldest is twice as old as the youngest. How old is each
What would happen if one of the replicated chromosomes one of the two intermediate daughter cells failed to split at the end of metaphase II? What were the four
How will you know whether a solution is saturated or supersaturated?
What is the mass number of the isotope lithium-7? Lithium has 3 protons. How many neutrons are in the isotope lithium-8?
High school math. Please answer everything in picture. Thank you................................................................................................
You buy $1.25 lb of apples and $2.45 pounds of bananas. The total cost after using a $0.75 off coupon, is $2.58. Apples and Bananas sell for the same price per
Jesse dyes dresses. She had to dye 30 dresses. She has so far finished 20 dresses. What fraction of dresses has she finished?
Glucose + oxygen makes carbon dioxide + water + ATP is the process called