mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Muscle Cells contain many mitochondria. Explain Why? Pls Pls Pls Help
I NEED HELP ASAPP PLEASE
50 Points! Brainliest + 5 Stars! PLEASE HELP! Was the congress right to impeach President Andrew Johnson?
When he saw the photographer, the raccoon moved into the underbrush. Which verb choice could replace moved to better give the raccoon's movement a sense of urge
Which statement is a scientific conclusion? O A. Silver wires conduct electricity better than copper wires. O B. Silver is not widely used to conduct electricit
Type the correct answer in the box. Use numerals instead of words. If necessary, use / for the fraction bar. The table shows a proportional relationship between
Suppose Juan invests in an annuity that pays 6% annual interest, compounded annually. He contributes $4,000 annually for 5 years. What is the value of the annui
6. Why does Bud think that losing your teeth is the scariest things that can happen to a kid? a. He was afraid he wouldn't be able to eat. b. He wanted to get g
As a students what would you suggest to your community for managing population ?
in your opinion, how and why does terrorism change a society?