marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

Which Article Sita is _useful member of the family ?
Simplify the expression
how do you solve this
Were European goods (foodstuffs, weapons, tools) a help or a detriment to the Indian tribes that acquired them?
What is the sum of the geometric series below? 3+1+1/3+1/9+1/27
Angelique travels 75 miles. Jamila travels 115 kilometres. Show that Angelique has travelled futher than Jamila.
What are the phases of a scientific method?
two easy uses of mixture​
A father's age now is three times the age that his son was 4 years ago. In 12 years, the father will be twice as old as his son. find their ages now.
Will Mark Brainlest Help Please ,,,, find the value of x and y ​