josuegironcid josuegironcid
  • 04-03-2022
  • English
contestada

Arenasa bought 5 large box lunches for $47.25. Which equation can be used to find the cost, L, of a large box lunch? *

Respuesta :

m4llri
m4llri m4llri
  • 04-03-2022
L = total cost / # of large pizza boxes
Answer Link

Otras preguntas

please and thank you ​
PLEASE HELP ITS URGENT DONT GUESS (also if you get it right ill mark you as brainliest)
Mrs. Torres is mailing a package that weighs 4.5 pounds. The post office charges by the ounce to mail a package. How much does the package weigh in ounces?
Solve -19 - m = 8 + 8m
One advantage to using gears is that gears allow you to change rotational direction of motion. True False
Heel pop mee plzzzzzz
Predict the shape of the molecule.....
1. If the DNA is carrying a silent mutation, what will be the impact it will have on the organism?
PLEASE HELP///3. Heather had a color blindness test, and she was surprised to discover she suffered from red-green colorblindness. She told her biology teache
PLEASE HELP !! An advertising company charges $100 each time an advertisement is shown. It costs $200 to create the advertisement. The cost to create the adver