shoto67 shoto67
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Weber spent $3.75 on cheese. Each ounce of cheese costs $0.75. How many ounces of cheese did she buy?

Respuesta :

TissuePaper TissuePaper
  • 04-03-2022

3.75 / .75 = 5 ounces of cheese

Answer Link

Otras preguntas

What Numbers Go Into 515 ?
mom paid $2.40 for a 3/4 pound of cereal, how much is that per pound
In fruit flies, the gray body color (G) is dominant to the ebony body color (g). What is the genotypic ratio of the offspring of a heterozygous gray female
Give chemical test to distinguish between ethanol and methanol.
Explain how 9*4 can help you find 9*8.
Earth is the third planet from the sun. Which two planets are closer to the sun than Earth is?
Describe the Human Genome Project (5-10 sentences)
Based on current immigration trends, which religion is most likely to increase in western Europe over the next twenty years?
what is the correct definition for tan 0 tan0=1/sin0 tan0=1/cos0 tan0=cos0/sin0 tan0=sin0/cos0 please explain if possible.
How to solve 3/4(4/5x-2)=11/4?