kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Divide 270 in three parts such that A gets 20 more than B, and C gets 10 more than B. What amount B get?
Question from Campbell Biology Chapter 23: 72) Swine are vulnerable to infection by bird flu virus and human flu virus, which can both be present in an individu
How do you do it. It is so confusing and weird
Please solve 2(x+3)^3-(x-1)(x+1) show all steps
What property is this 2b+0=2b
___ is when you know something that the characters don't.
What Is 368.7 divided by 18?
What is the answer for x
9 is 18% of what number?
What mistake does Odysseus make? A. He opens Aeolus's bag. B. He refuses to share any of the treasures. C. He trusts his crew. D. He falls asleep.