sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

Meaning of Learnership
Meaning of Learnership
Two random samples of 25 people were asked how many 12-ounce cans of soda they consume each week. The first sample contained both males and females, aged 12-19.
Does the author, Diane Ackerman, answer the question "What is love?"
Make a list of what you will say to build on your claim. Include two reasons, a way to address a counterclaim, and a conclusion.
Ethan has $4.50 to spend on 2 bags of chips that cost 0.75 each and gum that costs .25 per pack. What is the maximum packs of gum that he can buy?
4) CABC is a parallelogram BCD is a straight line. BD-3BC Mis the midpoint of Oc. OR 590 AB-y (a) Find, in terms of x and y. JAM
I will give brainlest on first answer. Ok, I have another problem, this time it's a bit different. "Find the volume of this sphere. Use 3 for π." V ≈ [?]in^3
what is the answer for 42/ 2 +36
what is the answer to 52+2/5=