godlyyyyyyy57899
godlyyyyyyy57899 godlyyyyyyy57899
  • 15-02-2022
  • Mathematics
contestada

It’s 12 ounces of fish cost $4.21, how much do 23 ounces cost? (problems proportions).

Respuesta :

alecromaneo010
alecromaneo010 alecromaneo010
  • 15-02-2022

Answer:

8.07 bc u need to divide, then multiply

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the following expression 53 =
Problem Solving If the integer m is a multiple of both 10 and 12, then all of the following must be factors of m EXCEPT O 15 O 12 O 10 O 8 O 6
. Solve the equation -8(x + n) = x for n.
A turbine engine compressor which contains vanes on one side of the impeller is a 1. Single entry centrifugal flow compressor 2. Single entry axial flow compres
Jennifer wants to buy a necklace for her mother's birthd 8.50. She currently has $14.55. hat percentage of the total does Jennifer have?
5. Suppose a space ship traveling at 1000 miles per hour enters an area free of gravitational forces and free of air resistance. If the pilot wishes to slow the
what three factors determine if something is pollutant?
PROJECT MATH - ANGLE OF ELEVATION AND DEPRESSION - Guys can anyone help me of this project - I have to write a story about the picture - Then questions - Tra
The birthday of the world
y=2x+4 y=2 using substitution