raissasaraswati
raissasaraswati raissasaraswati
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

I need help with this one

Q6

I need help with this one Q6 class=

Respuesta :

faizahhafzan06
faizahhafzan06 faizahhafzan06
  • 11-02-2022

Answer:

first answer

x >_ 4.50

nsjsnasiw

Answer Link
stuf2013010299
stuf2013010299 stuf2013010299
  • 11-02-2022

Answer:

(the cost of buying salad per pound) is more than or equal to $4.50

[tex]x\geq 4.50[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Given f(x) = x2 − 4x + 5, find . . . . a. f(2) b. f(-6)
A football team is selling coupon books for $20 each to raise money. The team wants to raise at least $1500. The team has already sold 45 coupon books. How many
Help me please immediately!!!!!!!!
Given y2 + 5y - 6 = (y + p)(y +q) find the values of p and q.
Stephanie buys a book in a sale for $19.20 . This sale price is after a reduction of 20%. Calculate the original price of the book
When solving the equation; 3 (2 – 2) +8= 14 the 1st step is to Distribute > the 2nd step in to Combine Like Terms > the 3rd step is to Subtract 2 < the
Which polynomial functions are written in standard form? Select all that apply. f(x) = 8-25 f(x) = -3.25 + 5x – 2 f(x) = 2x5 + 2x + x3 f(x) = x3 - 8x2
___Another word for a fraction. pick one of these: Absolute Value Distributive Property Equation Evaluate Equivalent Simplify Expression Integers Like Terms Ine
can someone help me with these
Warren had d dollars. He bought 5 ice creams which cost x dollars each. How much money does he have left?