knb100 knb100
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

A store sells 12 cans of soup for $7.50 How much would it cost to purchase 6 cans of soup? $

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer: It would be $3.75

Step-by-step explanation: 12/2=6 and 7.50/2=3.75

Answer Link
bonkthedonk16 bonkthedonk16
  • 03-02-2022
The answer to your question is 3.75
Answer Link

Otras preguntas

together the esophagus stomach and intestines are part of an
A number, x, is 11 less than 3 times a smaller number, y,. The sum of the numbers is 24. solve for x and y
what is the poem "The Shark" by Mary Oliver about
solve for a b= 3/8(a-10)
One of the main arguments between the North and the South prior to the Civil War was tariffs. Tariffs were taxes people had to pay. The federal government put t
(3m^4n^6)(2mn)^0(2m^2n)
how do you know whether to perform a linear regression or a quadratic regression for a given set of data
Why did the king end the stamp act
0.09 is 10 times as much as
together the esophagus stomach and intestines are part of an