9002437 9002437
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

Mrs.Dawson spent 28 dollars for 8 notebooks

Respuesta :

KanineKare1
KanineKare1 KanineKare1
  • 02-02-2022

Answer:

I need more info but if your wondering how much each notebook cost the answer is

Step-by-step explanation:

So first we have to divide 28/8 beacuse thats how many over how much.
When we do it it becomes 3.5. Now this is our number but we must add a zero to the end, so now it $3.50. $3.50 for each notebook!


Hope this helps you, :3

Please consiter <3 me it helps me out a lot!

Answer Link

Otras preguntas

What are the advantages of being a spontaneous person?.
people who dislike lobo try to
What kind of reaction is responsible for the liberation of carbon dioxide in red blood cells
How do earthworms create a moist local environment for gamete fusion?.
When did they Build the Serpent Mound
Solve for the variable.
A good thesis statement for an argument makes a claim that both ___ and ____
1. Solve. A rectangular picture has a width that is 2 times wider than its length. The area of the frame is 50 square inches. What are the dimensions of the fra
The Constitutional Convention delayed the ban of importation of slaves to 1808. Consequently, what did plantation owners who desperately needed laborers do inst
Were roman gladiators usually slaves or usually free men?.