madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

what are the 4 points of the Monroe Doctrine?
1. Which one of the following items would be most likely to have a list of chapter titles? A. A novel B. A magazine C. An article D. A newspaper
a number equivalent to 63.24
how were different United States regions linked economically?
How has the U.S. Fish and Wildlife Service positively impacted ecosystems?
Were bronze tools in use in the Paleolithic Age?
Which two actions by the federal government were attempts to preserve the Union in the face of a bitter quarrel over slavery? A. Gadsden Purchase and Homestead
what is 94= y over 4 -18 ?
a number greater than 18.55 and less than 18.6
what are the main colors of art?