iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?