switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

When injected, benzedrine, dexedrine, and methamphetamine increase the release of serotonin, norepinephrine, and ______________ in the brain?
____ es la capital de costa rica. cartago san juan san josé puntarenas la moneda nacional de costa rica es ____. el peso costarricense el colón costarricense el
The greenhouse effect is caused by the burning of fossil fuels and deforestation. a. True b. False
A _____ is a person who influences legislation on behalf of his or her clients.
How and why did the goals of the united states foreign policy change from the end of the first world war to th end of the korean war?
When others in Europe were hesitant to trade with Muslims in Egypt, what did Venice decide to do?
According to erik erikson, the task of the adolescent is to:
A grocer stacks oranges in a four-sided pyramid that is 7 layers high. How many oranges are in the pile? A.504 B.840 C.140 D.120
Which of the following would be the most reliable source of information for research?
The laws that established an official system of slavery in the American colonies stated that children could not be born into slavery. allowed slaves to go free