Br1umlemacisals Br1umlemacisals
  • 15-01-2017
  • Mathematics
contestada

At the store deli, you spent $13.45 on 5 pounds of cheese. how much would it cost to buy 2 pounds of cheese

Respuesta :

Jabswk Jabswk
  • 15-01-2017
It would cost $5.38 to buy 2 pounds of cheese.
Answer Link

Otras preguntas

classify each cost and its amount as either product or period. the first cost is completed as an example.
Lithium Sodium Which of these statements are true? O sodium is much smaller than lithium O Lithium has more protons, neutrons and electrons. O There is no diffe
are there elements of the strategic sourcing process used at federal express that apply to other companies?
the nurse knows that household measurements are used for volume only and are not commonly used in health care settings. sometimes for convenience the health car
rrna signature sequences can be used to place microorganisms in the correct domain. question 8 options: 1) true 2) false
an artwork that consists of cutting off someone’s tie and pouring shampoo on his head would best be described as .
Which sentence from the article BEST explains how Alena wants to help people in need? A "I love school, I love learning, I love reading," Alena said, adding tha
The ruler has complete power and not overthrown if people unhappy. True or false
List three factors that can be involved in efficiency of the body
What is the product of the two numbers? 0.00362 x (2.76 x 10^7) Enter the correct answer in scientific notation in the boxes.