krenee0597
krenee0597 krenee0597
  • 12-01-2022
  • Mathematics
contestada

Julia bought 10 boxes of cereal for $70. How much did each box cost?

Respuesta :

2006880
2006880 2006880
  • 12-01-2022

Answer:

each box cost 7$ Hope this helps

Step-by-step explanation:

70 divided by 10 equals 7.

Answer Link
ramirezjjjavi
ramirezjjjavi ramirezjjjavi
  • 12-01-2022

Answer:

Each box of cereal costs $7

Step-by-step explanation:

70 / 10 = 7

Answer Link

Otras preguntas

I need help please it’s really important
Why did some believe that ending slavery would hurt the Southern economy?
Acid precipitation is an agent of what kind of weathering?
In serious labor disputes which arose before 1900, the U.S. government A) usually supported the owners. Eliminate B) tended to support the organized workers.
A box of 12 popsicles cost $4.44 what is the Popsicles unit rate
What is the process by which sediment is removed from its source?
What best determines whether a borrower’s investment on an adjustable rate loan goes up or down?
If 3x-3+2x-8 what does x equal
Which of the following is true about a function that is constant? (4 points) It is a horizontal line. It moves in an upward direction. It moves in a downward di
What two inequalities would you use to solve the absolute value inequality |4x + 3| > 2? A.4x + 3 > -2, 4x + 3 < 2 B.4x + 3 < -2, 4x + 3 > 2 C.4x