sriskakiCole sriskakiCole
  • 15-01-2017
  • Mathematics
contestada

Seven pounds of grape cost $10.14 how much would 3 pounds cost?

Respuesta :

RosePetals1 RosePetals1
  • 15-01-2017
3 pounds would cost $4.34 because you do 10.14÷7×3 to find 3 pounds hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Determine the shortest frequency of light required to remove an electron from a sample of ti metal if the binding energy of titanium is 3. 14 × 10^3 kj/mol
choose the one which expresses the right meaning of the given word.FrugalA) EconomicalB) HungryC) MiserlyD) Splendid​
Can local law enforcement officers enforce the laws pertaining to alcoholic beverages?.
Select the correct answer from each drop-down menu. in 1994, a civil war broke out between the hutu and tutsi tribes in . in the war, hutus deliberately sought
Match each quadratic equation with its solution set. 2x2 − 32 = 0 4x2 − 100 = 0 x2 − 55 = 9 x2 − 140 = -19 2x2 − 18 = 0
what is the advantage of www? give 5 pints.​
Some parts of the sentences have errors and some have none. Find out which part of a sentence has an error.A) Perhaps you know/ B) that I have passed/C) the exa
pls help mehWhich angle refers to the same angle as \angle BPF∠BPFangle, B, P, F?
Find the measure of two complementary angles of the measure of one angle is 3 more than the measure of its complement
Select the correct answer from each drop-down menu. complete the sentence to describe the distance and ruler postulates. between every pair of distinct points,