Dbranden847 Dbranden847
  • 05-01-2022
  • Business
contestada

How much would it cost to ship a package weighing 3. 2 pounds? Explain how you arrived at your answer. (3 points).

Respuesta :

tapiaannabella03 tapiaannabella03
  • 05-01-2022

Answer: $9.55

Explanation: if we go off USPS Shipping, we can see that from one spot that ranges from 49.5 miles we come to the amount of $9.55. Hopefully this helps. Have a good day.

Answer Link

Otras preguntas

Which of these explains an independent variable? Help
You work in an office that uses Linux and Windows servers. The network uses the IP protocol. You are sitting at a Windows workstation. An application you are us
Solve each equation. A. 2/5 = x/15 B. 4/3 = x/7 C. 7/5 = 28/x D. 11/4 = 5/x Lesson is Scale Drawings
A 5-kilogram bag of charcoal costs $12.55. What is the unit price?
From the possibilities below, which response correctly replaces the direct object in the bolded question below with the correct direct object pronoun? Est-ce qu
The new movie was expected to ____ praise from the reviewers. But they hated it, and it was a flop. A rescind B renounce C scrutinize D garner
I need help with this please​
The Dazzle Jewelry Kit contains round beads in 5 different colors plus 120 star-shaped beads. There are 200 beads in all. How many round beads are there in each
Which best explains why there is so much folklore about Mount Kilimanjaro? O A. The local people have destroyed most of the resources of the mountain. O B. The
don't need help √√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√√