Seudónimo Seudónimo
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

Connie paid $1.08 for pencils. Pencil equals $0.12. How many pencils did she buy

Respuesta :

col08
col08 col08
  • 12-01-2017
$1.08 / $0.12 = 9
Connie bought 9 pencils.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 12-01-2017
she bought 9 pencils because 12 times 9 equals 1.08
Answer Link

Otras preguntas

How long is a representative term in office
Sadie runs a local ice cream stand and is developing a new type of ice cream sundae. She just sent a press release to the local newspaper and updated her websit
NEED HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ANSWER IF YOU SMART!!!1.The weather we experience occurs in what part of the atmosphere? exosphere stratosphere life
Barry's 6-digit passcode for internet banking consists of six different digits. if a multiplication sign is placed between the second and third digits and an eq
Living things need food to survive. Plants make their own food through the process of photosynthesis, and animals get food by eating plants and/or other animals
Solve for r. 16-2r=-3r+6r+1
At what velocity (m/s) must a 17.6 kg object be moving in order to possess a kinetic energy of 1.19 J?
What was the Atlantic Charter?
What is vector quantities?
Solve for x. Round to the nearest hundredth.