hunterswag11
hunterswag11 hunterswag11
  • 12-01-2017
  • Mathematics
contestada

which is the better buy 4 for $3.52 or 5 for $4.05

Respuesta :

cheyannebear
cheyannebear cheyannebear
  • 12-01-2017
Buying 5 for $4.08 means whatever is it, it's being sold for $0.81. Meanwhile 4 for $3.52, each is being sold for $0.88. It'd be better to buy FIVE for $4.05
Answer Link

Otras preguntas

Simplify 6^4 × 6^9 × 6^-5 leaving your answer in the form a^n where a is a whole number
how can one prevent getting sexually transmitted infections (sti)?
If g=4 and h = -3 Evaluate:5g-7h
this has nothing to do with school … But I ate sum honey bbq wings and now I feel like I have to throw up I’ve been feeling like this for like 3-4 days now and
The purpose of the main points from an outline is to ____________ your thesis​
The question is in the picture this is 50 points help
Help me, this is math and I need to this this extension.
the graph box linear function f passes through the point (1, -9) and has a slope of 3 what is the zero of f? A) -2 B) 2 C) 4D) -6​
有人可以帮忙吗?我解决不了..... 是高考题
What is 33/3 classified as