jeanestephanie5
jeanestephanie5 jeanestephanie5
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

If Elena’s ice cream cost $1.50 more than Jada’s ice cream, how much more did Elena’s toppings weigh?

Respuesta :

bradleyesportsmlg
bradleyesportsmlg bradleyesportsmlg
  • 15-12-2021

Answer:

3 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

please help asap!! im on a time limit geomtry
This ones hard for me
Find the value of a in the polygon below. ​
What are two important events that shaped the election of 1800? failed negotiations with France passing of the Judiciary Act passing of Alien and Sedition Acts
can someone please help
Why was Andrew Jackson an influential president?
Southeast Asia constitutions guarantee a nation's people are free and able to participate in government. True or False?​
Mike received a 10% raise each month for 3 consecutive months. What was his salary after the three raises if his starting salary was $1000 per month?
Lauren is tutoring students at the library on Saturday. If she is at the library for a total of 6 hours and she helps each student, one at a time, for Three-fou
what do you think the terms framers of the constitution meant